SPOTKANIE Z RODZICAMI

19 listopada 2019r.

fot. Małgorzata Szafrankowska

We wtorek 19 listopada 2019 roku policjanci Anna Wąsowicz i Tomasz Domel z Komendy Powiatowej Policji w Olecku spotkali się z rodzicami uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku. Funkcjonariusze przybliżyli zagadnienia związane z realnymi zagrożeniami podczas zażywania substancji psychoaktywnych, a także opowiedzieli o rodzajach dopalaczy i narkotyków. Podkreślili, że sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale i poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i stale modyfikowany. Nigdy nie wiadomo jak ludzki organizm zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej.

Policjanci zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo na drodze.