"PAMIĘTAMY..."

11 maja 2012r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

11 maja uczniowie klas I-III i 17 maja 2012 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w uroczystym apelu przygotowanym pod kierunkiem pani Teresy Szadkowskiej.
    Program słowno - muzyczny składał się z dwóch części. Pierwsza poświęcona była I Rocznicy Beatyfikacji Jana Pawła II. Uczniowie wprowadzili słuchaczy w wyjątkowy nastrój, przedstawiając sylwetkę papieża. Usłyszeliśmy recytację wielu wierszy. Chór zaprezentował pieśni, które wywarły w odbiorcach wielkie emocje. Druga część programu przygotowana była ku czci poległych w Katyniu. Uczniowie przypomnieli zdarzenia, które pozwoliły przenieść się myślami w tamte dni. Delegacja zapaliła znicze.
    Tę niezwykłą uroczystość uświetnił występ szóstoklasistek, którym wtórował na gitarze pan Tomasz Werla.
Występ bardzo podobał się publiczności. Pani Dyrektor Eligia Bańkowska podziękowała młodym wykonawcom i opiekunowi.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 13/05/2012 E.Łapszys