Spotkanie autorskie

widlak1_13 widlak2_13 widlak3_13 widlak4_13 widlak5_13 widlak6_13 widlak7_13 widlak8_13 widlak9_13 widlak10_13 widlak11_13 widlak12_13 widlak13_13 widlak14_13

fot. Grażyna Olechno

23 maja uczniowie klasy III b udali się do Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Olecku na spotkanie z pisarzem książek dla dzieci Wojciechem Widłakiem. wzięli ze sobą podręczniki, ponieważ pisarz ten jest autorem wielu tekstów tam zawartych.
    Pan Widłak opowiadał, jak został pisarzem książek dla dzieci i skąd czerpie do nich pomysły. Uczestnicy spotkania mieli okazję razem z autorem spróbować swoich sił w tworzeniu ciekawych historii. Zadali też wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
     Na koniec spotkania otrzymali autografy. Jego książki "Samotny Jędruś", "Marta i ufoludek", "Wesoły Ryjek" i "Dwa serca anioła" zostały opatrzone dedykacjami autora. Można je czytać w szkolnej bibliotece.
Tekst:Grażyna Olechno