autor zdjęć: Ewa Łapszys

"Babciu Dziadku to znów ja!" - taką piosenką rozpoczęła się niezwykła uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowana przez uczniów klasy II a w Szkole Podstawowej Nr 1 im H. Sienkiewicza w Olecku. Wizyta drogich seniorów w szkole inspiruje do wspomnień, to również okazja obejrzenia swoich kochanych wnucząt nie tylko w roli uczniów, ale aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze, w których podkreślały życiową mądrość i doświadczenie najstarszych członków rodziny.
    W inscenizacji  "Cztery babcie" w humorystyczny sposób  przedstawiły scenki, jak to babcie jedna przez drugą przechwalały się, na temat możliwości i umiejętności swoich wnucząt. W piosence "Na dzień babci i dzień dziadka" wyznały, że oprócz prezentów własnoręcznie wykonanych, laurek i  kwiatów mają serca gorące w darze. Przedstawieniem "Wróżki" oczarowały szanownych gości, w którym podkreśliły ważność dobrych manier i zasad współżycia w społeczeństwie. Tańcem "Radosny krąg" uświetniły całą uroczystość, a piosenką "Niech nam żyją" złożyły najgorętsze życzenia kochanym babciom i dziadkom.
    Przy wspólnym poczęstunku w  atmosferze radości, uśmiechów i wzruszeń wnuczęta obdarowały gości upominkami.

Tekst:Teresa Grzymkowska

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 27/01/2010 E.Łapszys