NOC W BIBLIOTECE Z POLSKĄ LEGENDĄ

3 czerwca 2017r.

fot. Agnieszka Rudowicz, Agnieszka Tomczyk - Żylińska

NOC W BIBLIOTECE Z POLSKĄ LEGENDĄ

W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki szkolnej. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy zadania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki i szkoły otwartej na potrzeby ucznia, a także zwracającej ogromną uwagę na tworzenie i pogłębienie więzi wśród wychowanków naszej szkoły. Celom tym służyła również impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „ Noc w bibliotece z polską legendą”. Przygotowując to przedsięwzięcie wzięłyśmy pod uwagę zadania i potrzeby Naszej placówki.
  Impreza rozpoczęła się o godzinie 19,00 dnia 03.06.2017 r. Celem wprowadzenia w tematykę spotkania uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę , której hasłem był wyraz „legenda” W słowniku języka polskiego odczytaliśmy znaczenie wyrazu i przypomnieliśmy jakie już znamy legendy. Okazało się, że jest wiele legend, które warto poznać, a przede wszystkim legendy związane z naszym regionem. Każdy uczeń wybrał legendę do odczytania. Usiedliśmy w kręgu i pochłonął nas zaczarowany świat legend.
   Było również do rozwiązania dużo zagadek , związanych oczywiście z polską legendą . Uczestnicy pracowali w grupach. Wygrywała grupa, która jako pierwsza rozwiązała zagadkę. Tej nocy nie było przegranych.
   Uczestnicy akcji „Noc w Bibliotece” z żalem opuszczali o godzinie 23,00 przyjazne progi biblioteki.
   Noc bibliotek stała się okazją do promowania czytelnictwa i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać.