FRYDERYK CHOPIN W SP 1

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina uczniowie klasy III a przygotowali apel poświęcony naszemu genialnemu kompozytorowi. Dnia 22 lutego 2010 roku przy dźwiękach muzyki F.Chopina przedstawili jego życie od urodzenia do nauki gry na fortepianie i pierwszych koncertów. Obecnym na sali spodobało się wykonanie wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Preludium deszczowe”.
        Utwory, które stanowiły podkład muzyczny wykonywali polscy laureaci konkursów chopinowskich Janusz Olejniczak i Rafał Blecharz. Uczniowie kl. I-III usłyszeli „Etiudę rewolucyjną”, „Preludium Des-dur zwane Deszczowym”, Walca As – dur, Polonezy: A-dur i g-moll oraz Mazurka B-dur.
        Uczniom podobał się ten apel, czemu dali wyraz uważnie słuchając słów wypowiadanych przez kolegów i pięknej muzyki Chopina.

Tekst: Grażyna Olechno

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 22/02/2010 E.Łapszys