CZAR BOŻEGO NARODZENIA 2009

autor zdjęć: Marta Ankianiec

W czwartek, 17 grudnia 2009 roku już po raz piąty Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku zaprosiła wszystkich ludzi dobrego serca do udziału w koncercie charytatywnym.
    W holu kina, na stolikach czekały na gości stroiki, kartki, ozdoby świąteczne. Wszystko można było kupić. Ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa. Każdy los wygrywał. Mimo dużego mrozu zainteresowanie koncertem dopisało. Wyjątkowy wieczór rozpoczął występ chóru "Oleckie Echo" oraz koncert kolęd chóru szkolnego. Ciepłym słowem powitała wszystkich zgromadzonych dyrektor szkoły Eligia Marta Bańkowska. Przypomniała o potrzebujących dzieciach w tak ważnym czasie i o ludziach wielkiego serca. Do obecnych ze słowami otuchy i potrzeby wsparcia zwrócił się również ksiądz Marian Salamon oraz burmistrz Wacław Olszewski.
    W tym roku licytowano: obrazy,bombki z autografami Krystyny Jandy i Beaty Tyszkiewicz, haftowany fartuszek, książki Wojciecha Fortuny z autografem. Szczęśliwi posiadacze to Piotr Bielenica, Wacław Olszewski, Teresa Świerszcz, Leszek Miłowicki, Jarosław Bańkowski, Bogusław Milewski, Beata Buczkowska i wielu innych... Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych, loterii, licytacji - to 9 tysięcy złotych. Zrobiono i przekazano 300 paczek ubogim dzieciom z terenu miasta i gminy Olecko.
    Po licytacji zgromadzeni obejrzeli przedstawienie "Kopciuszek", które urzekło zgromadzoną w kinie publiczność. Gra młodych aktorów, stroje, dekracja przeniosła widzów w świat bajek, marzeń, dzieciństwa. Spotkanie zakończyły życzenia pani dyrektor Eligii Marty Bańkowskiej.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 20/12/2009 E.Łapszys