JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

8 czerwca 2018r.

fot. Archiwum szkolne

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku oraz zaproszeni goście zebrali się na placu przed szkołą by wspólnie czytać. W jednym czasie, w jednym miejscu książki czytało 550 osób.

Tematem przewodnim zbiórki były obchody ROKU DLA NIEPODLEGŁEJ, dlatego też uczniowie przebrali się tego dnia w białe i czerwone koszulki. Zaproszeni goście, nauczyciele oraz chętni uczniowie czytali fragmenty wybranych książek: Joanny Papuzińskiej "Asiunia", Jerzego Koweckiego "Tadeusz Kościuszko", Bożeny Krzywobłockiej "Warszawski wrzesień", Marii Złotorzyckiej "Jarosław Dąbrowski". Potem barwny korowód dzieci przeszedł ulicami wokół szkoły, wręczając przechodniom książki i zachęcając do czytania.

Po powrocie każdy uczestnik zapisał tytuł swojej ulubionej książki kredą na placu przed szkołą.

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki szkolnej.