14 października 2009 roku

autor zdjęć: Ewa Łapszys

W październikowe przedpołudnie Dnia Edukacji Narodowej pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku zostali zaproszeni na uroczysty program przygotowany w formie lekcji otwartej przez uczniów klasy III a pod opieką p. Grażyny Olechno.
Pogadanka nauczycieliki z uczniami miała dość sugestywne przesłanie: "Na tej niewielkiej przestrzeni uczymy się szanować nawzajem, myśleć, zdobywać wiedzę, zadziwiać, znajdować spokój i tworzyć". Uświadomiła widzom, że szkoła to radość, nauka i sukcesy, ale i troski, zmartwienia. Tak, występujące dzieci, zdefiniowały szkołę. A nauczyciel...? Uczy poszukiwać, odkrywać, udziela lekcji życia, zasiewa ziarno, które owocuje w przyszłości. Słowami pochwały wnosi blask w najpochmurniejszy dzień i sprawia,że nauka staje się przygodą. Dzieci zakomunikowały, że lubią nauczycieli uśmiechniętych, wyrozumiałych i cierpliwych, takich, którzy są zwyczajni i mają swoje powiedzonka.
Część oficjalna zakończyła się spontanicznymi podziękowaniami ucznów połączonymi z wręczeniem symbolicznej róży i misternie wykonanych kartek z serdecznymi życzeniami każdemu pracownikowi szkoły.
Ciepłe słowa w ich stronę skierowała również dyrektor szkoły p. Eligia Bańkowska, a także przewodnicząca Rady Rodziców p. Irena Milewska.
Grono pracownicze zostało podjęte słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.
Uczniom klasy III a i naszej koleżance Grażynie Olechno serdecznie dziękujemy za uświetnienie tego dnia swoim występem i przekazanie cennych uwag, a Radzie Rodziców za pamięć i zaangażowanie w obcjody naszego święta.

Przedstawicielki zespołu ds. promocji szkoły:
Renata Bogdan, Ewa Ciechanowska

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 16/10/2009 E.Łapszys