BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

16 września 2019r.

fot. Małgorzata Szafrankowska

Wraz z nowym rokiem szkolnym policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły". Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania.

W ramach akcji dzielnicowy - p. Rafał Wasilewski odwiedził w dniu 23 września 2019 roku naszą szkołę i rozmawiał z uczniami kl. I-III. Przybliżył zadania, jakie najczęściej wykonują policjanci podczas służby a także omówił zagadnienia związane z ruchem drogowym, w tym elementarne zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym w obszarze zbudowanym i poza. Szczególną uwagę funkcjonariusz zwrócił na zasady obowiązujące przy przewożeniu dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem, hulajnogą, deskorolką, na obowiązek jeżdżenia w kasku oraz noszenia przez pieszych po zmroku poza strefą zabudowaną elementów odblaskowych lub kamizelek. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu. Dzielnicowy rozmawiał z uczniami również o bezpiecznych zachowaniach w szkole, przypomniał o zasadach i regulaminie, jaki obowiązuje na jej terenie.