BEZPIECZNE FERIE

fot. Grażyna Gref - Koncewicz

Przed feriami zimowymi naszą szkołę odwiedził p. Rafał Wasilewski - dzielnicowy z Powiatowej Komendy Policji w Olecku. Funkcjonariusz przypomniał uczestnikom spotkania o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących sie blisko ulic i rzek. Prosił o szczególne zachowanie ostrożności podczas poruszania się po  drogach publicznych po zmroku i przekonywał uczniów, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Policjant poinformował o sposobach zachowania oraz wzywania pomocy w przypadku nagłych zdarzeń.

Wszystkim wychowankom życzył, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.