XI RODZINNE SPOTKANIE Z JEDYNKĄ

9 czerwca 2018r.

fot. Małgorzata Szafrankowska, Ewa Łapszys

Dnia 10 czerwca w naszej szkole odbyło się XI Rodzinne Spotkanie z Jedynką. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nasze spotkanie zostało przygotowane pod hasłem "Rok dla Niepodległej". W organizację włączyła się Rada Rodziców, która przygotowała atrakcje w postaci wplatania kolorowych warkoczyków we włosy, projekcję filmu 6D "Spotkanie z rekinem w głębiach oceanu", stołu do piłkarzyków oraz kiermaszu słodkości i drobnych przedmiotów.

Zabawa rozpoczęła się od poloneza, którego zatańczyli uczniowie klasy I "b" i "c". Kolejnymi atrakcjami były gry i zabawy. Popularnością cieszyła się gra terenowa "Niepodległa od 100 lat", a także stoiska, na których można było modelować balony, pomalować buzię, czy wykonać kartkę okolicznościową. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników gier plenerowych, kapsli czy gry w klasy.

Festyn był także okazją do rozdania nagród laureatom konkursów plastycznych "100 lat Niepodległa" oraz "Jestem Polką i Polakiem".

W międzyczasie odbywał się turniej klas III, który został ukończony wręczeniem pucharu dla zwycięzców.

Czas festynu umilił występ taneczny grupy 0A oraz wokalny Natalii Sadłowskiej.

Stoiska kulinarne kusiły zapachami nie tylko łasuchów. Kartacze, ciastka, sałatki owocowe, babka ziemniaczana przyciągały zapachami. Uczestnicy gier drużynowych walczyli o nagrodę specjalną. Miło spędzony czas na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich gości, uczniów, rodziców i nauczycieli.

Pieniądze zgromadzone podczas festynu zostaną przeznaczone na doposażenie placu zabaw dla dzieci, znajdującego się na terenie szkoły, w piramidę linową.