Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Francuskiej

10 maja 2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

„W każdym rzetelnym człowieku tkwi poeta,

ujawnia się on w pisaniu, czytaniu, mówieniu lub słuchaniu.”

Marie von Ebner-Eschenbach

Dnia 10 maja odbył się w naszej szkole Konkurs Recytacji Poezji Francuskiej. Udział wzięli uczniowie kl. III, V i VI: Jolanta Wróblewska, Mariusz Domel, Zuzanna Murawska, Jakub Domel, Jakub Jasiński, Kacper Barszczewski, Jessica Wasilewska, Mateusz Ryszkiewicz, Kinga Jankowska, Anna Warsiewicz, Joanna Leszkowicz, Magdalena Szczech, Mateusz Ostrowski, Daniel Olenkiewicz oraz Kacper Truchan.

Oceny recytacji dokonała komisja w składzie:

1) pani dyrektor mgr Eligia Bańkowska - przewodnicząca

2) pani mgr Halina Matwiejczyk

3) pani mgr Beata Maksymiuk

Na początku wszyscy obejrzeli prezentację o Paryżu i wysłuchali piosenki „Il est cinq heures, Paris s’éveille”  w wykonaniu Jacques’a Dutronc. Uczestników konkursu zapowiadała uczennica kl. VIa Klaudia Kozłowska. Uczniowie recytowali wbrane utwory z poezji francuskiej dla dzieci. Tematyka związana była z porami roku, wakacjami, ze światem zwierząt.

Po prezentacji utworów uczestnicy udali się na poczęstunek, a komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Joanna Leszkowicz, Jean Luc Moreau, L’écureuil,

II miejsce – Jessica Wasilewska, Maurice Carême, L’automne,

III miejsce ex aequo – Jolanta Wróblewska, Jean Luc Moreau, Blues,

Jakub Jasiński, Robert Desnos, L’oiseau du Colorado.

Pani dyrektor złożyła gratulacje wszystkim uczestnikom i wręczyła dyplomy. Uczniowie otrzymają również słowniki ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs przygotowała pani mgr Wiesława Rojek- Łowczyńska przy współpracy z p. wicedyrektor mgr Ewą Łapszys.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 11/05/2011 E.Łapszys