UROCZYSTA GALA KONKURSU Z OKAZJI 1050 - LECIA CHRZTU POLSKI

"TAK POLSKA SIĘ ZACZĘŁA - REFLEKSJA DLA TERAŹNIEJSZOŚCI I PRZYSZŁOŚCI"

1 czerwca 2016 r.

fot. Marzanna Stefanowska

W środę, 1 czerwca 2016 roku na placu Jana Pawła II w Ełku odbyło się największe plenerowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka w Polsce - XI Ogólnopolski Festyn Rodzinny, który uświetnił swoją obecnością prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Podczas uroczystości został rozstrzygnięty Konkurs dla Szkół Delegatury Kuratorium Oświaty z Ełku z okazji 1050-lecia Chrztu Polski "Tak Polska się zaczęła - refleksja dla teraźniejszości i przyszłości", nad którym patronat objęli: J.E.ks.Bp Jerzy Mazur- Biskup Ełcki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Starosta Powiatu Ełckiego Marek Chojnowski.

Konkurs został zorganizowany przez: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Filia w Olecku, Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, Muzeum Historyczne w Ełku, Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii, Ełckie Centrum Kultury, Caritas Diecezji Ełckiej.

Do konkursowych zmagań na najciekawszy scenariusz przedstawienia, pracę literacką, plastyczną oraz prezentację multimedialną przystąpiło 860 osób ze 125 szkół i placówek oświatowych.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Pierwsze miejsce zajął scenariusz przedstawienia opracowany przez panie:
Marzannę Stefanowską, Teresę Szadkowską i Ewę Ciechanowską.

Drugim miejscem została nagrodzona praca plastyczna "U źródeł Polski" wykonana przez Tymona Ciechanowskiego - ucznia klasy II c.

Trzecie miejsce zdobył album "Zadziwiające losy Polski" przygotowany przez Wiktorię Kaler - uczennicę klasy VI a

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a dodatkowo twórcy wyróżnionych scenariuszy będą mieli możliwość zaprezentowania przygotowanych przedstawień podczas XIII Forum Wychowawczego Szkół w październiku br. w Ełckim Centrum Kultury.