W GALERII  I b i I d

30.11. 2012r.

galeria1_12 galeria2_12 galeria3_12 galeria4_12 galeria5_12 galeria6_12 galeria7_12 galeria8_12 galeria9_12

fot. Małgorzata Mieńkowska - Backiel

30 listopada klasa I b i I d udały się do Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Olecku na wystawę malarstwa Barbary Kucharskiej.
    Na początku uczniowie poznali patrona galerii - olecczanina, który tworzył plakaty, komiksy i inne dzieła. Obejrzały stół, przy którym pracował Andrzej Legus.
    Podczas wizyty dzieci dowiedziały się co to jest galeria i co może być w niej wystawiane. Panie prowadzące spotkanie przedstawiły postać autorki obrazów oraz pokazały plakaty wystaw, które już się odbyły. Jako ostatnie zadanie, dzieci musiały zaproponować tytuły do wystawianych obrazów.
    Po powrocie do szkoły dzieci przelały swoje emocje na papier. Najciekawsze prace trafiły do "Galerii młodego artysty".