GOŚCIE Z BIERUNIA

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Na podstawie porozumienia zawartego dnia 28 maja 2010 roku pomiędzy Śląskim Kuratorem Oświaty - Stanisławem Faberem, a Warmińsko-Mazurskim Wicekuratorem Oświaty - Jadwigą Bogdaniuk, jako koordynatorem zadań powołanym prez Wojewodę Warmińsko - Mazurskiego, w dniach 31 maja 2010 roku do 11 czerwca 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku realizowała obowiązek szkolny w ramach międzyszkolnej "Zielonej Szkoły" grupa młodzieży klasy pierwszej Gimnazjum z Bierunia (szesnaście osób).

Dyrektor szkoły pani Eligia Marta Bańkowska udostępniła uczniom klasę wyposażoną w pomoce dydaktyczne oraz powołała z kadry pedagogicznej panią Aleksandrę Czarnecką, która pełniła obowiązki opiekuna wychowawcy przybyłej grupy. Pomoc i wsparcie było także ze strony pedagoga i psychologa szkolnego.

Uczniowie zostali zapoznani i oprowadzeni po terenie szkoły, w celu lepszej komunikacji i orientacji. Korzystali także ze stołówki szkolnej, otrzymując obiady i podwieczorek. Młodzież odbywała w toku nauki zajęcia edukacyjne zgodnie ze szkolnym planem nauczania.

Na koniec pobytu w naszej szkole gimnazjaliści wpisali się do kroniki szkolnej. Na pamiątkę otrzymali od pani Dyrektor kolorowe koszulki z logo szkoły.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 14/06/2010 E.Łapszys