Goście w SP1

22 września 2011

autor zdjęć: Agnieszka Tomczyk - Żylińska, Adam Truchan

„Losy Bliskich na Wschodzie”

22 września 2011 roku Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku miała zaszczyt gościć delegację z Ufy i Omska w ramach programu „Losy Bliskich na Wschodzie”. Pani Dyrektor Eligia Bańkowska wraz z przedstawicielami rady pedagogicznej, ciepło powitała przybyłych gości. Równie gorące powitanie przygotowali uczniowie klasy VI b. Młodzi artyści wystąpili w strojach „postaci sienkiewiczowskich”, tym samym przybliżając sylwetkę naszego patrona. Oczarowane występem panie z dalekiego wschodu dały się porwać do wspólnego śpiewu piosenki pt. „Mazury”. Następnym punktem wizyty delegacji było uczestnictwo w zajęciach szkolnych. I tak panie wzięły udział w zajęciach zintegrowanych w klasie II b, które obejmowały edukację polonistyczną i plastyczną. Toczyły się wokół tematu "Kto mieszka w naszych domach". Przyglądały się zmaganiom dzielnych pięciolatków z językiem angielskim oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych wykonując wspólnie z dziećmi akwarium z kolorowymi rybkami. Miały okazję wykazać się wiedzą matematyczną w klasie VI c, gdzie przy użyciu technik komputerowych uczniowie utrwalali wiadomości o ułamkach zwykłych. Goście mieli również przyjemność obejrzeć kolorowy i pełen wigoru występ klasy I b tańczącej krakowiaka. Na koniec pani psycholog pokazała w jaki sposób wykorzystuje elementy arteterapii na zajęciach socjoterapeutycznych w grupie czwartoklasistów.

Po tak pracowitym, lecz jakże mile spędzonym czasie, delegacja gości spotkała się z przedstawicielami rady pedagogicznej, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami  i wnioskami. Wszystkie obserwowane zajęcia bardzo podobały się gościom a ciekawe metody i techniki pracy stosowane przez prowadzących nauczycieli będą inspiracją i zostaną wykorzystane na lekcjach u naszych zagranicznych przyjaciół.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Tomczyk-Żylińska

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 25/09/2011 E.Łapszys