JASEŁKA 2011

11 stycznia 2011 roku

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu. Znane są już od Średniowiecza. Uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku chcieli być wierni tej dawnej tradycji.  Przygotowali Bajkowe Jasełka. W przedstawieniu gromadzą się przy żłóbku postacie znane wszystkim dzieciom z baśni. Przybywają: wróżki, krasnoludki, Calineczka, Jaś i Małgosia, królewna Śnieżka z macochą, Kopciuszek z królewiczem i siostrami, czarownica, Czerwony Kapturek i Wilk. Niektórzy z nich niosą Jezuskowi dary - kwiaty, słodycze, jabłka. Inni w obliczu tego wielkiego wydarzenia, jakim jest narodzenie Bożego Syna postanawiają zmienić swoje postępowanie: macocha przeprasza królewnę Śnieżkę, złe siostry Kopciuszka, a wilk staje się łagodny i nikogo nie zjada.
    Widowni, którą stanowili koledzy pierwszaków z pozostałych klas I-III i ich wychowawcy podobały się występy małych aktorów. Uczniów klasy Ib przygotowały panie Grażyna Olechno i Bożena Jeglińska przy pomocy rodziców, którzy przemienili swoje pociechy w postacie z baśni.

Tekst: Grażyna Olechno

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 11/01/2011 E.Łapszys