XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA

"GŁÓWKA PRACUJE" JUDZIKI 2018

12 czerwca 2018r.

fot. Ewa Łapszys

Dwunasty raz w Judzikach odbył się Konkurs Logicznego Myślenia "Główka Pracuje". Uczestnikami byli uczniowie klas V szkół podstawowych z powiatu oleckiego i suwalskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie spostrzegawczości, procesów kojarzenia, uogólniania i porównywania; wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie zainteresowań; kształtowanie umiejętności logicznego myślenia. Treścią - zadania dotyczące klasyfikowania, porównywania, uogólniania - ćwiczące refleks, pomysłowość i wyobraźnię twórczą. Tematyka nie zawiera typowych treści objętych programem nauczania w klasie V. Forma: 2 części - rozwiązywanie testu i część praktyczna. W przerwie pomiędzy testem a ćwiczeniami praktycznymi - poczęstunek.

Komisja wśród 15 uczestników przyznała nagrody za I, II i III miejsce. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę.