Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Kangur 2012

15 marca 2012 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Rozgrywany w sześciu kategoriach, przeprowadzany jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie'res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Szkolnym Koordynatorem Konkursu w naszej szkole jest pani Dorota Brodowska -Domel. W bieżącym roku do matematycznych zmagań  przystąpiło 70 uczniów. Dyrektor szkoły pani Eligia Bańkowska życzyła wszystkim bezbłędnych rozwiązań w przewidzianym czasie. Dziękujemy i czekamy na wyniki.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 18/0/2012 E.Łapszys