Witaj na stronie!

WYCIECZKA VI B I VI D DO KĘTRZYNA

18 października 2017 r.

 

 

fot. Ewa Łapszys

 

     Dnia 18 października 2017roku uczniowie klasy VI b i VI d pod opieką pani Ewy Łapszys, pani Doroty Brodowskiej - Domel i pani Małgorzaty Szafrankowskiej pojechali na wycieczkę do Kętrzyna. Po dotarciu do celu pierwszą atrakcją było zwiedzanie zamku krzyżackiego, który pochodzi z drugiej połowy XIV wieku. Pan przewodnik bardzo ciekawie przedstawił nam historię tego zamku. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w fabryce bombek. Poczuliśmy tam magię Bożego Narodzenia. Cała wytwórnia ozdób choinkowych była przepełniona cudnymi bombkami. Można było napisać list do św. Mikołaja.

     Teraz z kolegami i koleżankami będę oczekiwać na spełnienie naszych próśb. Mieliśmy też okazję podziwiać pracę pana Zygmunta, który pokazywał nam, w jaki sposób ze szklanej rurki powstają bombki o różnych kształtach. Sami również mogliśmy spróbować i stworzyć własną ozdobę. Wielką przyjemność sprawiło nam ozdabianie bombek, które później dostaliśmy w prezencie. Można było też zakupić różne ozdoby i pamiątki.

       Wycieczka bardzo nam się podobała, a w drodze powrotnej każdy pilnował swoich szklanych dzieł sztuki, by mogły w przyszłości zawisnąć na świątecznej choince.

                                                      Julia Bednarek z klasy VI b

 

 


 

Copyright by Twoja.Strona | Valid HTML 4.01 & CSS szablony