KONCERT MUZYCZNY

6 grudnia 2016 r.

fot. Ewa Łapszys, Adam Truchan

Dnia 6 grudnia 2016 roku na trzeciej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbyła się audycja muzyczna. Udział brali w niej uczniowie klas IV-VI. Koncert był poświęcony muzyce klasycystycznej. Czas pomiędzy piosenkami zajęły opisy życia Wolfganga Amadeusza Mozarta. Panowie przedstawili takie utwory jak menuety, "Elne Kleine Nachtmusik", różnorodne symfonie np. w opracowaniu na tubę, "Fiołek", "Marsz turecki", arię z "Czarodziejskiego fletu". Na koniec wydarzenia organizatorzy zorganizowali mały konkurs. Największą wiedzą wykazała się Dominika Zaniewska. To była nie pierwsza i nie ostatnia audycja, a na pewno niezapomniana.

Marlena Kempisty VI b

Dnia 6 grudnia 2016 roku w Olecku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza o godzinie 10 tej odbyła się lekcja z panią muzyką zatytułowana "Geniusz". Tym razem wybrano Wolfganga Amadeusa Mozarta. Prowadzący przez 45 minut opowiadał o jego życiu. Mozart był austriackim kompozytorem i dyrygentem. Bez niczyjej pomocy nauczył się grać na skrzypcach. Gdy miał 12 lat skomponował pierwszą operę. Co ciekawe w rękopisach Wolfganga nigdy nie było poprawek. Niestety zmarł bardzo wcześnie, bo miał zaledwie 35 lat. Przez krótkie swoje życie osiągnął wielki sukces. Do tej pory o nim się mówi. Podczas występu w sali gimnastycznej zaprezentowano wiele utworów np. "Fiołek". Pod koniec koncertu odbył się konkurs, w którym wzięło udział trzech uczestników. Audycja była bardzo interesująca. Podczas godziny dowiedziałam się dużo ciekawych informacji. Zainteresowałam się historią kompozytora.

Martyna Dłużniewska VI b