JANUSZ KORCZAK

6 czerwca 2012r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

W dniu 6 czerwca 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Januszowi Korczakowi w związku z obchodami Roku Korczakowskiego pod hasłem „Nie ma dzieci- są ludzie”.
    Celem uroczystości było popularyzowanie wiedzy o życiu i twórczości Starego Doktora.
    Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: II b, IV a, IV c oraz IVd. Prezentując sylwetkę tego bohatera, dziewczęta recytowały wiersze ukazujące Janusza Korczaka jako człowieka o wielkim sercu, bezgranicznie oddanego swoim wychowankom. Uczennice klas czwartych przybliżyły zebranym postać tego wielkiego Polaka. Natomiast drugoklasiści wcielili się w role bohaterów prozy Korczaka. Przedstawienie wzbogaciła ciekawa prezentacja multimedialna ukazująca nie tylko zdjęcia biograficzne Janusza Korczaka, ale przede wszystkim jego idee i działalność na rzecz dzieci.
    Zebrani uczcili pamięć wybitnego pedagoga, autora książek dla dzieci, założyciela Domu Sierot w Warszawie, człowieka, który  nie opuścił swoich podopiecznych i razem z nimi zginął z rąk hitlerowców w Treblince.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 07/06/2012 E.Łapszys