VII OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

10 - 12 czerwca 1999r.

Dzięki Dyrekcji i wsparciu Komitetu Rodzicielskiego nasza szkoła zgłosiła swój I udział w zlocie.

Na zlot każda ze szkół miała wykonać:

1. Album ciekawostek o H. Sienkiewiczu "Czy wiesz, że..."

2. Cykl witraży o tematyce związanej z twórczością patrona szkoły.

3. Medal jednostronny o tematyce związanej z twórczością
H. Sienkiewicza.

Na lekcjach plastyki, pod kierunkiem nauczyciela plastyki, mgr Krystyny Bożeny Maksimowicz uczniowie przystąpili do gromadzenia materiałów. Klasy VI wykonywały witraże o bitwie pod Grunwaldem, obronie Częstochowy, walkach rycerskich. Klasy VII pracowały różnymi technikami plastycznymi nad medalami. Klasy VIII wyszukiwały i gromadziły ciekawostki na temat patrona szkoły - Henryka Sienkiewicza. Po wykonaniu prac zakończono etap szkolny.

Komisja w składzie:

Krystyna Bożena Maksimowicz - przewodnicząca (opiekun delegacji)

Jadwiga Chodukiewicz

Krystyna Laskowska

wytypowała na VII Zlot następujących uczniów:

Agnieszkę Rydzewską z kl. VIII c

Pawła Jeglińskiego z kl. VII c

Sylwię Orchowską z kl. VI a

• VII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich odbył się w Szkole Podstawowej nr 98 w Krakowie.

• Takich szkół w Polsce jest aż 186, ale przybyli przedstawiciele tylko z 75 szkół.

• Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w Kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławidzkich.

• Gośćmi honorowymi byli m.in. wnuczka Henryka Sienkiewicza, dyrektor muzeum H. Sienkiewicza
    w Woli Okrzejskiej, prezydent miasta Krakowa, poseł na sejm oraz burmistrz z Niepołomic.

• Na program VII Zlotu Szkół w Krakowie złożyły się m. in. pokaz walk rycerskich, spektakl w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, zwiedzanie Krakowa i Niepołomic oraz rozstrzygnięcie konkursów tematycznych.

Szkoła Podstawowa nr1 w Olecku na VII Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich zdobyła:

• 4 nagrody

• 14 wyróżnień

• IV miejsce w ogólnej klasyfikacji na 75 szkół uczestniczących.