KLASOWA MAJÓWKA IV D

21 maja 2016 r.

foto: Krzysztof Kadziewicz

W sobotę 21 maja br. wsiadłam na rower i pojechałam na klasową majówkę, która miała się odbyć w domu państwa Szyłowów w Możnem. Towarzyszyła mi mama. Nie mogłam się doczekać, kiedy będziemy na miejscu. Wiedziałam, że czeka na mnie mnóstwo atrakcji.
   Po dziecięciu minutach dotarłyśmy do celu. Na podwórku czekał na nas Kuba Szyłow wraz z Filipem, Michaelem, Kalelem, którzy przybyli już wcześniej. Postanowiliśmy zagrać w chowanego.
  Po chwili zaczęły przyjeżdżać kolejne osoby. Zanim dotarli wszyscy, minęło trochę czasu, ale się nie nudziliśmy. Po przybyciu naszej wychowawczyni przygotowaliśmy się do występu ze szkolnego konkursu TALENT SHOW, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce. Nasi rodzice baaardzo chcieli go zobaczyć.
  Po miniprzedstawieniu otrzymaliśmy gromkie brawa. Jednak największą atrakcją okazały się podchody. Drużyna szukająca zmierzyła się m.in. z takimi wyzwaniami, jak: ułożenie i zaśpiewanie piosenki o tematyce ekologicznej, nakręcenie filmiku z tańcem radości, stworzenie oryginalnego naszyjnika dla gospodyni. Choć dorośli byli po wędrówce nieco zmęczeni, to dzieciom wciąż nie brakowało energii. Zjedliśmy kiełbaski z ogniska, po czym byliśmy gotowi do dalszej zabawy. Chłopcy zaczęli grać w piłkę, a dziewczyny piły oranżadę, biegały po tarasie i grały w różne podwórkowe gry. Po około półgodzinie wsiedliśmy do wielkiego wozu, ciągniętego przez traktor i pojechaliśmy na krótką przejażdżkę po okolicy. Zatrzymaliśmy się na wielkiej łące i trochę tam pobiegaliśmy. Po powrocie goście powoli zaczęli się rozchodzić i wracać do swoich domów.
   Myślę, że na majówce nie tylko ja spędziłam wspaniale czas. I dorośli, i dzieci byli bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze na niejednej wspólnej imprezie.

Zuzanna Śnieżyńska, klasa IV d