Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

25 listopada 2010r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Przyjaciółmi dzieci są pluszowe misie.
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia (ustanowiony w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki "miś" nazwanego na cześć Theodora (Teddego) Roosevelta ang. Teddy bear). W naszej szkole również obchodziliśmy tak przytulne święto. Zbiór dziecięcych przytulanek zagościł w szkolnej czytelni.
Pani Barbara Klimaszewska i pani Małgorzata Zagórska zapraszały wszystkie dzieci do odwiedzin oraz poznania historii niezwykłych niedźwiadków.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia (25 listopada) biblioteka szkolna przy współpracy Samorządu klas I-III w dniach od 22.11.2010 r. do 26.11.2010 r. zorganizowała Tydzień Pluszowego Misia. Jednym z celów akcji było przypomnienie uczniom najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś- przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw.

Dlatego też w czytelni biblioteki szkolnej przygotowano kącik pluszakom przynoszonym przez dzieci z klas 0-III oraz gazetkę poświęconą historii powstania pluszowego misia. Powołana przez nauczycieli – bibliotekarzy komisja, ze zgromadzonych dziecięcych przytulanek wybrała największego misia, najmniejszego, najbardziej oryginalnego i misia naj…, naj.., naj…. , a ich właścicielom, czyli Filipowi Miłowickiemu, Jakubowi Dzikielewskiemu, Edycie Jańczuk, Nikoli Szrajbert, Oli Szczech, Wiktorii Brzezińskiej i Julii Bereśniewicz przyznała nagrody.

Zaproszone do biblioteki dzieci z „Jedyneczki” oraz uczniowie klas 0-I burzliwie dyskutowali o „misiowych” bohaterach ulubionych bajek i filmów dla dzieci. Bawili się w rytm piosenek „Pluszowy miś” i „Jadą, jadą misie”. Bibliotekarze (Barbara Klimaszewska, Małgorzata Zagórska) zaprezentowali dzieciom nieznane im pozycje książkowe, przypomnieli również o książeczkach, w których bohaterami są wesołe i pocieszne misie.

Tydzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Kolejne miłe „misiowe” spotkanie za rok.

Tekst: Barbara Klimaszewska

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 28/11/2010 E.Łapszys