MAGICZNA NOC Z DUCHAMI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

19 - 20 lutego 2016 r.

fot. Agnieszka Tomczyk -Żylińska, Agnieszka Rudowicz

Późnym wieczorem, w piątek 19 lutego 2016 roku, wrota biblioteki szkolnej otworzyły się dla 22 uczniów klas VI. Już na wejściu przyszli pogromcy duchów złożyli swój podpis pod cyrografem, który upoważniał do dalszych zajęć.
    Na terenie magicznej biblioteki śmiertelnicy wysłuchali fragmentów książek:
„Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego,
„Wakacje z duchami” Adama Bahdaja,
„Nawiedzony dom” Joanny
Chmielewskiej,
a następnie wykonywali zadania do poszczególnych części opowieści. Konkurencje wymagały od dzieci zręczności, sprytu, wiedzy, a przede wszystkim niezwykłej wyobraźni.
    Głodni i spragnieni teleportowali się do ”jadłodajni” na przepyszne kanapki, ciasto i napoje. Był też tort dla jednego z uczestników, który tego dnia obchodził swoje urodziny. Posileni i pełni energii przetransportowali się na korytarz, gdzie przeprowadzono  konkurencje sportowe ,takie jak: bieg czarownic, przeloty na miotle, mumia.
    O północy wszyscy uczniowie ruszyć z latarkami ciemnymi korytarzami szkoły w poszukiwaniu zadań przygotowanych przez duszki. Okazało się, że w szkole straszy duch, z którym trzeba się zaprzyjaźnić. Pogromcy musieli  wykazać się nie tylko odwagą, jak również sprytem i spostrzegawczością. Wszystkie konkurencje były zabawne, ale także wymagały współpracy i niemałej wiedzy. Uczniowie bawili się doskonale. Po nocnej wyprawie czekał na pogromców seans filmowy z dreszczykiem, pt. „Kacper”.
    Około 400 nad ranem większość zasnęła w swoich śpiworach opatulona ochronnym zaklęciem.
Rano, po smacznym śniadaniu, przyszedł czas na zakończenie imprezy i wręczenie nowym czarodziejkom i czarodziejom Certyfikatów Pogromców Duchów. Po godz. 800 przybyli rodzice i odebrali swoje zmęczone dzieci do domów.

Oprac. Barbara Klimaszewska