NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W OLECKU

9 czerwca 2018r.

fot. Archiwum szkoły

" Podróż w przyszłość, czyli Polska za 100 lat" - pod takim hasłem przebiegła kolejna Noc Bibliotek w naszej szkolnej książnicy. Było więc czytelniczo, smacznie, zdrowo i wesoło.

W sobotni wieczór (9.06.2018r.) w czytelni zgromadzili się uczestnicy imprezy, czyli miłośnicy czytania. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia wyników przeprowadzonej wcześniej wśród mieszkańców naszego miasta SONDY ULICZNEJ, pt. "POLSKA ZA 100 LAT". Uczniowie omawiali jak ich rozmówcy widzą m.in. polska architekturę, technikę, pracę, szkołę, modę w 2118 roku. Porównywali zdjęcia dawnej i współczesnej Polski w starych albumach i materiałach wcześniej przygotowanych. Największym zainteresowaniem wśród dziewcząt cieszyła się kwestia wyglądu ludzi i ich ubiorów w przyszłości. Dlatego też podzieliliśmy się na grupy i postanowiliśmy wykonać z dostępnych materiałów modne kreacje, jakie mogą obowiązywać za 100 lat. Kreacje i ich wykonawcy zostali uwiecznieni na zdjęciach.

Nie zabrakło też zabaw ruchowych. Był slalom z przeszkodami, przelot na odlotowej miotle (pojeździe przyszłości), a także przerwa na posiłek, który składał się z współczesnej, pysznej pizzy i zdrowych napojów.

Pokrzepieni i trochę zmęczeni uczestnicy w grupach przystąpili do wykonania prac plastycznych na temat: szkoła w 2118r., moda w 2118., architektura w 2118r., samochody 2118r. Wykonane prace również zostały uwiecznione na zdjęciach.

Pomimo późnej pory i zmęczenia (dobiegała bowiem godz. 22.30), wszyscy radzili sobie wspaniale z wykonaniem poleceń i dobrze bawili się. Rodzice już czekali pod drzwiami biblioteki na swoje pociechy, które zadowolone wychodziły po udanej zabawie.

Nad bezpieczeństwem i dobrym nastrojem uczniów w trakcie całego przedsięwzięcia czuwały organizatorki imprezy, panie bibliotekarki i zaprzyjaźnione nauczycielki.