II OLIMIPIADO - ORTOGRAFIADA

1 kwietnia2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Dnia 1 kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im.Henryka Sienkiewicza w Olecku odbyła się II Olimpiado-Ortografiada. Imprezę zorganizował Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Dysleksji nr 86. Celem olimpiady było zintegrowanie uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się oraz doskonalenie umiejętności ortograficznych i sprawnościowych. Zadaniem imprezy była motywacja do systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zajęciach specjalistycznych. Oficjalnego otwarcia dokonały panie: Elżbieta Domasik (dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Olecku) oraz Eligia Bańkowska (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H.Sienkiewicza w Olecku).
    Prowadząca imprezę - pani Małgorzata Szafrankowska, zapoznała uczestników z regulaminem i przebiegiem olimpiady.
    Po prezentacji plastyczno - słownej swoich szkół (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, szkoła Podstawowa w Wieliczkach, Zespół Szkół w Siejniku, Zespół Szkół w Babkach Oleckich, Zespół Szkół w Judzikach). 6 - osobowe zespoły zaprezentowały swoje szkoły, wcześniej wykonanymi plakatami. Następnie ruszyły "do boju". Uczniowie dzielnie zmagali się z konkurencjami ortograficznymi i sportowymi. Zawodnicy musieli wykazać się znajomością ortografii i dobrą kondycją fizyczną. Na szczęście przygotowane zadania nie sprawiły im większych trudności. Po zakończonych konkurencjach uczestnicy imprezy wykazali się niesamowitą pomysłowością we wspólnej zabawie integracyjnej projektując wiosenny strój.
    II Olimpiado - Ortografiada przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami oraz drobnymi upominkami, po czym udali się na słodki poczęstunek.
Tekst: Aleksandra Czarnecka

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 01/04/2011 E.Łapszys