BYLIŚMY W OLSZTYNIE

20 października 2009 roku

autor zdjęć: Marzena Maksimowicz

"Najlepiej razem, najlepiej razem cieszyć się książką, piosenką obrazem...". Tak śpiewaliśmy wcześniej, a 20 października 2009 roku - my, chętni uczniowie z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku pod opieką p. Grażyny Olechno i p. Renaty Bogdan właśnie razem wybraliśmy się na wycieczkę do Olsztyna - stolicy Warmi i Mazur.
Zwiedziliśmy tam przepiękny zamek kapituły warmińskiej, której dobrami niegdyś administrował Mikołaj Kopernik. Mieszkał tam i dokonywał swoich astronomicznych odkryć. Odbyliśmy warsztaty w Domu Gazety Olsztyńskiej. Bawiliśmy się w drukarzy. Wyruszyliśmy w kosmiczną podróż oglądając spektakl pt. "Ziemia w Kosmosie" w Planetarium. Podziwialiśmy kamieniczki spacerując po olsztyńskiej Starówce. W KFC odbudowaliśmy zasoby naszej energii na drogę powrotną.
Wycieczka dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę i doświadczenia.

Uczennica klasy III b
Monika Drobiszewska