Wycieczka do Olsztyna

autor zdjęć: Wojciech Łapszys

5 października 2010 roku klasa II a z panią Teresą Grzymkowską i III a z panią Małgorzatą Mieńkowską Backiel wyjechała na wycieczkę autokarową do Olsztyna. Celem wyjazdu było poznanie historii i tradycji Warmi i Mazur, przybliżenie postaci i osiągnięć Mikołaja Kopernika oraz zwiedzanie zabytków Olsztyna.
    Pierwszym punktem było Planetarium Olsztyńskie, w którym dzieci uczestniczyły w fascynującej projekcji dydaktycznej "Ziemia w kosmosie". Następnie udały się na zajęcia do Muzeum Warmii i Mazur. Tam miały okazję zwiedzania zamku, w którym żył i prowadził swoje odkrycia Mikołaj Kopernik. Uczestniczyły czynnie i aktywnie w lekcji "Mikołaj Kopernik - mieszkaniec olsztyńskiego zamku". Wiele radości sprawiły dzieciom warsztaty pt. "Pocztówka mojego Miasta" w Domu Gazety Olsztyńskiej, podczas których samodzielnie drukowały kartki z widokiem Olsztyna oraz własnoręcznie kolorowały pocztówki Olecka po I wojnie światowej.
    Kolejnym etapem wyjazdu była wędrówka z przewodnikiem i zwiedzanie Starego Miasta. Przed wyjazdem do Olecka uczniowie odwiedzili Mc Donaldsa, gdzie posilili się i skorzystali z innych atrakcji.
    Zmęczeni, ale radośni i pełni nowych wrażeń wrócili bezpiecznie do Olecka.
    Tekst: Teresa Grzymkowska

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 06/10/2010 E.Łapszys