VII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS DRUGICH

"Mistrz Ortografii"

14 kwietnia 2011 r.

autor zdjęć: Małgorzata Szafrankowska

14 kwietnia 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku odbył się VII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii” dla uczniów z klas drugich. Swoje „ortograficzne siły” zmierzyli reprezentanci siedmiu szkół: Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, Szkoły Podstawowej w Gąskach, Szkoły Podstawowej w Stożnem, Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich, Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.
    Uczestnicy konkursu tradycyjnie musieli napisać trudne dyktando oraz rozwiązać test ortograficzny. Łatwo nie było, ale ambitna postawa konkursowiczów pozwoliła osiągnąć wysokie wyniki. Tegorocznymi
Mistrzyniami Ortografii zostały egzekwo Lena Filon (SP 1 Olecko) oraz Emilia Czajewska (SP 4 Olecko). II miejsce zdobyła Weronika Masłowska (SP Wieliczki), III – Kinga Lenarczyk (SP 1 Olecko), IV – równorzędnie: Elwira Gudanowska (SP Gąski), Natalia Drażba (SP Wieliczki) i Natalia Romaś (SP 1 Olecko), a V miejsce zajęli chłopcy: Olaf Sujata (SP 3 Olecko) oraz Daniel Aniszkiewicz (SP Gąski).
    Po ortograficznych zmaganiach uczestnicy konkursu zostali podjęci przez gospodarzy słodkim poczęstunkiem. Czas oczekiwania na wyniki wypełniono zabawami integracyjnymi.
    Z rąk p. Dyrektor Eligii Bańkowskiej laureaci konkursu otrzymali dyplomy za zajęte miejsca i nagrody książkowe. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Wszyscy natomiast zostali nagrodzeni zestawami upominków.
    Wielkanocne zajączki, które podczas konkursu „podpowiadały” jednym mniej, innym więcej powędrowały również z dziećmi. Nie zabrakło szczerych gratulacji. Panie, które wyposażyły swoich uczniów w bagaż wiedzy ortograficznej i przygotowały do konkursu otrzymały podziękowania.Konkurs przebiegł zgodnie z założeniami, w wiosennej wręcz przedświątecznej atmosferze.
    Jako organizatorki konkursu (Renata Bogdan, Małgorzata Szafrankowska, Teresa Grzymkowska, Maria Ewko przy wsparciu szanownej Dyrekcji szkoły: p. Eligii Bańkowskiej i p. Ewy Łapszys) mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu i opiekujący się nimi Panie będą mile wspominać pobyt w naszej placówce.

Tekst:Renata Bogdan

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 17/04/2011 E.Łapszys