IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

fot. Małgorzata Szafrankowska

Ewa Łapszys

W dniu 24 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
w Olecku odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii kl. II”. Rywalizowało ze sobą 18 uczniów reprezentujących następujące placówki szkolne:
- Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku,
- Szkołę Podstawową w Mazurach,
- Zespół Szkół w Olecku,
- Zespół Szkół STO w Olecku,
- Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach,
- Szkołę Podstawową w Wieliczkach,
- Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
Uczestnicy konkursu tradycyjnie musieli napisać trudne dyktando oraz rozwiązać test ortograficzny. Łatwo nie było, ale ambitna postawa konkursowiczów pozwoliła osiągnąć wysokie wyniki. Tegorocznym Mistrzem Ortografii kl.II został Daniel Murawski (SP 1 Olecko), uczeń i wychowanek p. Teresy Krajewskiej. II miejsce zdobyła Maja Bagieńska (SP 1), uczennica i wychowanka p. Elżbiety Giglewicz. III miejsce przyznano Martynie Zuzannie Gorlo (SP Wieliczki) przygotowanej do konkursu przez p. Emilię Sajnogę, a IV równorzędnie Oliwii Sulimie (SP 3 Olecko), uczennicy p. Bożeny Pławskiej oraz Marlenie Kempisty (SP 1 Olecko), również uczennicy p. Elżbiety Giglewicz.
V miejsce zajęła Nikola Bogucka (SP 3 Olecko) przygotowana przez p. Barbarę Śnieżyńską.
Laureatom i paniom, które wyposażyły uczniów w tak bogatą wiedzę i umiejętności ortograficzne, serdecznie gratulujemy.
       Po ortograficznych zmaganiach uczestnicy konkursu zostali podjęci przez gospodarzy słodkim poczęstunkiem. Czas oczekiwania na wyniki wypełniono grami i zabawami integracyjnymi.
Z rąk p. Dyrektor Eligii Bańkowskiej laureaci konkursu otrzymali dyplomy za zajęte miejsca oraz nagrody. Pozostali uczniowie również otrzymali nagrody i dyplomy uczestnictwa w konkursie. „Wiosenne zwierzątka”, które podczas konkursu „podpowiadały” jednym mniej, innym więcej powędrowały również z dziećmi. Nie zabrakło szczerych gratulacji. Panie, które wyposażyły swoich uczniów w bagaż wiedzy ortograficznej i przygotowały do konkursu, otrzymały podziękowania.
          Konkurs przebiegał zgodnie z założeniami, w wiosennej scenerii i atmosferze.
Jako organizatorki konkursu (Renata Bogdan, Małgorzata Szafrankowska, Teresa Grzymkowska, Ewa Łapszys, Grażyna Gref i Jolanta Miłowicka) mamy nadzieję, że uczestnicy konkursu i opiekujący się nimi Panie będą mile wspominać pobyt w naszej placówce.
         Jak każde przedsięwzięcie, to również wymagało pewnych nakładów. Za wsparcie finansowe serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole, Panu Markowi Kisielewskiemu („Infoland”) za ufundowanie nagród, a Panu Krzysztofowi Zaniewskiemu (opiekunowi sklepiku szkolnego) za pomoc w organizacji poczęstunku dla gości, współpracownikom za życzliwość, wszelkie wsparcie i pomoc przy organizacji opisanego przedsięwzięcia.

Renata Bogdan