XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

„Mistrz Ortografii kl. II”

27 kwietnia 2017r.

regulamin       załącznik 1, 2

foto: Małgorzata Szafrankowska, Grażyna Gref - Koncewicz

"Mistrz Ortografii"

W dniu 27 kwietnia 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII KLAS DRUGICH - inaczej", podczas którego najbardziej poprawnie, zgodnie z zasadami polskiej ortografii piszący uczniowie mieli okazję zawalczyć o tytuł Mistrza Ortografii.

Do ortograficznych zmagań przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Świętajnie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich, Zespołu Szkół w Judzikach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sinkiewicza w Olecku.

Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy oraz dużą czujnością ortograficzną, a tegorocznym Mistrzem Ortografii wśród uczniów klas drugich został Kacper Kukowski (SP nr 4 Olecko). II miejsce równorzędnie zajęli Karolina Karandziej (SP nr 3 Olecko) oraz Marcel Sosnowski (SP nr 1 Olecko). Laureatem III miejsca został Piotr Romotowski (SP nr 1 Olecko). Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz aktywny udział w naszym konkursie.

Renata Bogdan