VI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY UCZNIÓW KLAS II

autor zdjęć: Ewa Łapszys, Małgorzata Szafrankowska

W dniu 21 kwietnia 2010 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku już po raz VI odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach o tytuł „Mistrza Ortografii” udział wzięło 15 drugoklasistów delegowanych z następujących szkół: Szkoły Podstawowej w Cimochach, Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Gąskach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku.

Goście zostali ciepło przywitani i pozytywnie nastawieni przez panią dyrektor Eligię Bańkowską. Takim wydarzeniom z reguły towarzyszy napięcie emocjonalne, które skutecznie starała się pomniejszyć Zosia Maksimowicz
z klasy IIIa występując w roli bociana (wszak wokół wiosna).

Zapoznani z regułami konkursu uczniowie przystąpili do ortograficznych zmagań. Pisząc trudne dyktando i rozwiązując skomplikowany test wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością zasad i reguł ortograficznych oraz umiejętnością zastosowania ich w praktyce. Jednak najlepszymi z najlepszych okazali się:

·        Jan Ogonowski (uczeń ze SP nr 3 w Olecku) – laureat I miejsca, a jednocześnie Mistrz Ortografii,

·        Gabriela Bernecka (uczennica ze SP w Wieliczkach) – laureatka II miejsca,

·        Maria Głębocka (uczennica ze SP nr 1 w Olecku) – laureatka III miejsca,

·        Elżbieta Banas (uczennica ze SP nr 3 w Olecku) – laureatka IV miejsca,

·        Adrianna Stachelek (uczennica ze SP 1 w Olecku) – laureatka V miejsca.

Każdy uczestnik z rąk pani wicedyrektor Ewy Łapszys otrzymał dyplom i pamiątkowy gadżet, a zwycięzcy – nagrody książkowe.

Sympatycznych konkursowiczów podjęto zasłużonym słodkim poczęstunkiem. Dzieciom i paniom przygotowującym je do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W tym miejscu pragniemy podziękować Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole za finansowe wsparcie organizacji konkursu, którą zajęły się: p. Renata Bogdan, p. Małgorzata Szafrankowska, p. Teresa Grzymkowska oraz p. Maria Ewko.

Renata Bogdan

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 21/04/2010 E.Łapszys