PANI NASZEJ PANI

- spotkanie trzech pokoleń

20 czerwca 2017r.

fot. Grażyna Gref-Koncewicz

20 czerwca 2017 roku gościliśmy w naszej klasie p. Jadwigę Wiśniewską - Panią Naszej Pani i babcię Tymona (naszego kolegi).
   To było wzruszające spotkanie. Pani Jadwiga opowiadała o swojej pracy (od 17 lat jest emerytką). Najbardziej zainteresował nas czas pracy, w którym uczyła Naszą Panią. Było to 45 lat temu, w wiejskiej szkole w Jaśkach. Pani Jadwiga i pani Halinka przyniosły na spotkanie identyczne zdjęcie klasowe, które stanowi pamiątkę minionych lat. Nikola rozpoznała swojego dziadka Sławka na tym zdjęciu.
   Dzieci chętnie zadawały pytania. Antka interesowało, czy Pani Halinka była dobrą uczennicą.
  Drugą część spotkania pani Jadwiga poświęciła swojej pasji, jaką jest malarstwo. Prezentowała swoje prace, głównie portrety wnuków. Najbardziej podobał się nam "Śpiący Tymon" - nasz kolega. Na pamiątkę tego spotkania wspólnie namalowaliśmy obraz na płótnie i wręczyliśmy go Naszej Pani.

Uczniowie kl. III c