ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

18 listopada 2011r.

autor zdjęć: Agnieszka Tomczyk-Żylińska

"Przez naukę do gwiazd"

Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia stanowi wielkie przeżycie nie tylko dla pierwszoklasistów – kandydatów na uczniów naszej szkoły, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Poprzedził je okres kilku tygodni przygotowań,    w którym dzieci poznały prawa i obowiązki ucznia, szkołę i jej pracowników, pogłębiały wiadomości na temat Ojczyzny i patrona szkoły-Henryka Sienkiewicza.

18 listopada 2011r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku spotkali się uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami: Teresą Chlebus, Elżbietą Giglewicz i Teresą Krajewską, rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście. Pierwszaki przywitane przez starszych kolegów i zachęcone przez prowadzącą uroczystość panią Beatę Sulińską, z uśmiechem przystąpiły do zaprezentowania swoich umiejętności. Były więc wiersze, piosenki, tańce oraz test wiadomości na temat patrona szkoły. Dzieci sprawnie ułożyły tarczę szkoły i w pięknych strojach zaprezentowały "Galerię Sienkiewiczowskich Postaci". Egzamin dojrzałości do podjęcia obowiązków ucznia zdały śpiewająco!

I wreszcie nastąpił najważniejszy moment uroczystości – ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci ze skupieniem powtarzały słowa przysięgi. "Będę dobrym uczniem" – mówiły wszystkie, gdy pani dyrektor Eligia Bańkowska i wicedyrektor Teresa Grzymkowska wielkimi mieczami pasowały je na uczniów. Następnie wychowawczynie klas wręczyły pierwszakom pamiątkowe dyplomy, a przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Stachelek podarował sprzęt sportowy. Na koniec dzieci wysłuchały życzeń od starszych kolegów i swoich wychowawczyń i udały się na zasłużony poczęstunek do klas.

Tekst: Elżbieta Giglewicz

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 21/11/2011 E.Łapszys