ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

15 listopada 2018r.

fot. Agnieszka Tomczyk-Żylińska, Agnieszka Rudowicz

"Uczniem być - to ważna sprawa
i otwierać wiedzy drzwi.
Uczyć się, by świat poznawać,
ślubujemy dziś!"

To słowa piosenki, które uroczyście wybrzmiewały z ust tegorocznych pierwszoklasistów, podczas bardzo ważnego dla nich wydarzenia - ślubowania i pasowania na ucznia. Ale nim to nastąpiło, uczniowie klasy I a (wych. p. Maria Ewko), uczniowie klasy I b (wych. p. Renata Bogdan) oraz uczniowie klasy I c (wych. p. Elżbieta Suchanek) tańczyli, recytowali, śpiewali, przekonywali, że kochają swoją Ojczyznę. Mieczami, otrzymanymi z rąk Wielkiego Mistrza Zaciężnej Chorągwi Rycerskiej APIS Jacentego Ordowskiego, p. dyrektor Eligia Bańkowska oraz p. wicedyrektor Teresa Grzymkowska dokonały aktu pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
i otwierać wiedzy drzwi.