PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO

21 marca 2016 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

21.03.2016r. w Hali "Lega" 5 i 6-latki miały przyjemność powitać wiosnę na sportowo. Korzystając z wniosków z czerwcowej konferencji (11.06.2015r.) "Olecko - miasto aktywne sportowo", Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku zorganizowała imprezę mającą na celu promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Olecka - Wacław Olszewski. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Miejskiej - Karol Sobczak, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Promocji Gminy, Sportu i Rekreacji - Wojciech Rejterada oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Andrzej Kamiński.

"Pani Wiosna" osobiście zapraszała dzieci do wspólnej zabawy, rozdając uśmiechy i słodkie niespodzianki. Licznie przybyłe dzieci wraz z rodzicami aktywnie brały udział w grach i zabawach sportowych oraz zręcznościowych. Zmagały się również z niełatwymi łamigłówkami. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Ich zaangażowanie oraz wytrwałość zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i słodkimi nagrodami. Dzieci opuściły halę uśmiechnięte i szczęśliwe. Cieszymy się z tak dużego zainteresowania spotkaniem. Zaś Pani Dyrektor Eligia Bańkowska zapewniła dzieci i rodziców, że było to pierwsze spotkanie z cyklu.