V RODZINNE SPOTKANIE w "Jedynce"

4 czerwca 2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Już po raz piąty uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Olecku i ich rodziny mieli okazję do integracji i wyśmienitej zabawy na terenie swojej szkoły. W dniu 4 czerwca 2011r. odbyło się kolejne Rodzinne Spotkanie z „Jedynką” – impreza rekreacyjna przygotowana przez pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców. Sobotnie słoneczne przedpołudnie obfitowało w moc atrakcji.

Tuż po otwarciu imprezy przez Dyrektor szkoły p. Eligię Bańkowską uhonorowano statuetką „Zasłużony dla SP 1” wspierający działania naszej placówki Urząd Miejski w Olecku. Statuetkę złożono na ręce Burmistrza Olecka p. Wacława Olszewskiego.

Zgromadzona społeczność na początku  została zaproszona do obejrzenia kolorowej bajki wdzięcznie zainscenizowanej przez uczniów klasy III c pod kierunkiem i opieką p. Teresy Szadkowskiej  oraz wychowawczyni tej klasy - p. Joli Miłowickiej.

Potem przyszedł czas na konkurencje sportowe i turniej wiedzy. Wystarczyło tylko trochę chęci i nieco więcej zaangażowania, aby zdobyć nagrodę. Najlepszym zespołem sportowym okazał się zespół w składzie: Hania Kozłowska, Błażej Gałkowski oraz Michał Miłun. Ich wysiłek nagrodzono apetycznym tortem owocowo-śmietanowym. Rumiany sękacz powędrował w ręce najinteligentniejszego  zespołu w składzie: Ewa Filon i Lena Filon. Gratulujemy! Tuż zaraz chętne mamy rozegrały mecz piłki siatkowej z dziewczętami (uczennicami naszej szkoły), a chętni tatusiowie rozegrali mecz piłki nożnej z chłopcami (uczniami naszej szkoły).

W międzyczasie można było z artystycznie pomalowaną twarzą zostać współtwórcą dzieła plastycznego – w efekcie uroczego obrazu prezentującego oleckie molo i skocznię na tle malowniczego krajobrazu pojezierza. Można było zafundować sobie uciechę dla podniebienia – bigos, kartacze, sałatki, a potem słodkie łakocie – wszystko wyśmienite, pyszne i pociągające. Na spragnionych czekały napoje zimne, lody dla ochłody oraz gorąca kawka. Stoiska z rękodziełem stanowiły okazję do nabycia pamiątki z imprezy lub czegoś praktycznego. Do wypróbowania własnego szczęścia zachęcała tradycyjnie loteria fantowa, a na najmłodszych czekały kolorowanki oraz dmuchana zjeżdżalnia na zapleczu szkoły.

Każda z wymienionych atrakcji cieszyła się powodzeniem. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszego festynu doznali samych pozytywnych wrażeń, zrelaksowali się i miło spędzili czas.

Impreza odbyła się na obiektach sportowych oraz na placu szkolnym, a nad jej prawidłowym przebiegiem czuwali: p. Monika Kacprzyk oraz p. Adam Truchan.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 05/06/2011 E.Łapszys