SPRAWDZIAN KLAS III

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Dnia 14 kwietnia 2010 roku o godzinie 900 uczniowie z klasy III a, III b, III c, III d przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM.
Trzecioklasiści mieli do przeczytania tekst, a następnie zmierzyli się z 25 zadaniami ułożonymi na jego podstawie. Dwadzieścia z nich to zadania zamknięte, w których uczeń wybiera jedną z 3 podanych możliwości: A, B lub C.Kolejne 5 poleceń to tzw. zadania otwarte, polegające na samodzielnym uzupełnieniu odpowiedzi, rozwiązaniu zadań tekstowych, redagowaniu odpowiedzi lub dłuższej formy stylistycznej. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może zdobyć 40 punktów.
Sprawdzian podzielony był na 2 części: 2 razy po 45 minut. Czas sprawdzianu dla dzieci odmierzała myszka, maskotka z „Kolorowej klasy” – pakietu edukacyjnego dla klas 1–3.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 14/04/2010 E.Łapszys