OGÓLNOPOLSKI

Z OPERONEM

31 marca 2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Sprawdzian rozpoczął się 31 marca 2011 roku punktualnie o godzinie 9.00.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty pomoże nauczycielom w podsumowaniu trzyletniego etapu nauczania a uczniom będzie ważnym wstępem do całej serii egzaminów czekających ich w przyszłości.

Cały test składa się z 25 zadań, z których 20 to zadania zamknięte. Aby na nie odpowiedzieć, uczeń wybiera jedną z trzech możliwości (A, B, C). Pozostałych pięć zadań to zadania otwarte. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań uczeń może zdobyć 40 pkt, z czego 20 pkt za zadania zamknięte i 20 pkt za otwarte. Za każde zadanie zamknięte uczeń otrzymuje 1 pkt. Punktacja zadań otwartych zależy od stopnia ich złożoności W kluczu punktowania uwzględniono kryteria oceny prac uczniów, u których rozpoznano ryzyko specyficznych trudności w uczeniu się czytania i pisania.

Analiza wyników sprawdzianu pozwoli nauczycielom sformułować ocenę opisową oraz wnioski do dalszej pracy z uczniem.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 31/03/2011 E.Łapszys