SZEŚCIOLATKI W STRAŻY

29 maja 2012r.

autor zdjęć: Małgorzta Mieńkowska-Backiel

29 maja 2012 roku dzieci z grupy "0 D" pod opieką Małgorzaty Mieńkowskiej - Backiel odwiedziły Straż Pożarną w Olecku. Pod okiem strażaka poznały wyposażenie wozu strażackiego, mogły w nim nawet posiedzieć i włączyć alarm oraz porozmawiać przez telefon. Następnie każde dziecko w hełmie strażackim lało wodę z węża. Kąpiel w bryzgającej wodzie cieszyła się największym powodzeniem.
    Kolejne miejsce, które zwiedziły sześciolatki, to były garaże ze strojami strażackimi i motorówkami. Każdy oczywiście szybko wspinał się na wyznaczone pojazdy. Pytaniom nie było końca. Zainteresowanie wzbudziły puchary w ogromnej gablocie. Kiedy dzieci dowiedziały się o turniejach strażackich, chciały zobaczyć przykładowe konkurencje. Bieg z drabiną i wspinanie się na drugie piętro budynku pokazał dzieciom jeden z  najszybszych strażaków.
    Wizyta skończyła się w nieoczekiwanej chwili, gdyż strażacy otrzymali wezwanie i musieli jechać na akcję.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 10/06/2012 E.Łapszys