IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ŚWIETLIC SZKOLNYCH

19 czerwca 2015 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska

W piątek 19 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się IX Międzyszkolny Turniej Świetlic Szkolnych.
   Do udziału w turnieju zaproszono 6 osobowe reprezentacje świetlic szkolnych z klas I-VI ( po jednym uczniu wraz z opiekunem grupy) następujących szkół:
- Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wieliczkach,
- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach,
- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku,
- Zespół Szkół w Babkach Oleckich,
- Zespół Szkół w Judzikach
i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku.
   Uczniowie zmagali się w siedmiu konkurencjach sportowych i umysłowych dostosowanych do wieku. Zadania były wykonywane zespołowo i indywidualnie. Ogólny wynik stanowiły zgromadzone punkty w poszczególnych zadaniach.
   Komisja w składzie: Małgorzata Burba (przewodnicząca), Karol Sobczak, Maja Łangowska czuwała nad poprawnością wykonywanych zadań i skrupulatnie liczyła punkty.
   Zwycięski puchar odebrała (trzeci raz z rzędu) drużyna gospodarzy. II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku, III miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wieliczkach.
   Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i nagrody.
   Organizatorzy imprezy (nauczyciele świetlicy szkolnej - Aleksandra Czarnecka, Adam Truchan, Monika Rant, Agnieszka Tomczyk - Żylińska) zapewnili świetną zabawę. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się na obiad i słodki poczęstunek.