Drużynowe Mistrzostwa Szkół Gminy Olecko w Szachach

10 lutego 2012 r. - 23 marca 2012 r.

autor zdjęć: Wojciech Łapszys

Uroczyście otworzył mistrzostwa burmistrz Olecka Wacław Olszewski, dyrektor SP1 Eligia Bańkowska i Krzysztof Konewko.

Do zawodów zgłosiło się siedem zespołów: po dwa z Gimnazjum nr 2, SP1 i SP3 oraz jedna z SP4. Rozgrywki zaplanowano na dystansie 7 rund systemem "każdy z każdym" z tempem gry 30 minut na zawodnika. W pierwszej rundzie zmierzyły się I i II drużyny SP1, SP3 i Gim.2. Wygrały pierwsze reprezentacje. Sędzią głównym był Leopold Dudanowicz.

Składy drużyn:
SP1: I drużyna (Bartosz Łapszys - kapitan, Łukasz Sitkowski, Maciej Topolski, Kamila Kułakowska, Błażej Gałkowski)
      II drużyna (Maciej Bujnowski - kapitan, Paweł Werla, Jakub Kowalewski, Maja Kłoczko, Zuzanna Gawryś)

SP3: I drużyna (Marietta Makarewicz - kapitan, Piotr Turowski, Nataniel Zaniewski, Aleksandra Dźwilewska, Daria Dźwilewska i Mateusz Kondracki)
      II drużyna (Kacper Parafinowicz - kapitan, Adrian Bokuniewicz, Mateusz Kabak, Gabriela Jeglińska, Agata Smokowska)

SP4: I drużyna (Konrad Konewko - Kapitan, Patryk Kłeczek, Michał Domasik, Emilia Czajewska, Juliusz Stramowski)

Gim. 2: I drużyna (Patryk Sitkowski - kapitan, Kamil Gryglas, Jakub Mrozowski, Weronika Kisielewska)
         II drużyna (Marcin Radzaj - kapitan, Kamil Łapszys, Michał Zaniewski, Dominik Zawada)

23 marca 2012 roku pierwsza reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku wywalczyła drużynowe mistrzostwa gminy.
Drugie miejsce zajęła pierwsza reprezentacja Gimnazjum nr 2, trzecie Szkoły Podstawowej nr 4, a czwarte pierwsza reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku, piąte druga reprezentacja SP 3, szóste druga drużyna Gimnazjum nr 2, siódme druga drużyna SP 1.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 25/03/2012 E.Łapszys