Szarejki - wycieczka 0D

14 czerwca 2012 r.

autor zdjęć: Małgorzata Mieńkowska-Backiel

14 czerwca 2012 roku dzieci z grupy 0D z p. Małgorzatą Mieńkowską - Backiel udały się na wycieczkę na Farmę Mazurską do Szarejek. Wyjazd rozpoczął się w wiejskiej kuchni. Tam dzieci ubrały się w  kuchenne fartuszki. Następnie rozpoczęto przygotowywanie ciasta do wypieku chleba. Wszystko odbywało się według listy przygotowanej przez Olę Plaga i panią prowadzącą. Do mis sypano mąkę pszenną, lano wodę i drożdże oraz dodano sól. Następnie dzieci rozpoczęły wielkie mieszanie ciasta. Z gotowego ciasta wyrabiano małe bułeczki chleba, które następnie układano na blaszkach. Po skończonych pracach kuchennych, chleb trafił do pieca a dzieci udały sie na spotkanie ze zwierzętami tj. króliki, konie, kozy i barany. Najwięcej emocji sprawiło karmienie królików i owiec. z lękiem ale chętnie każdy uczestnik wycieczki podjął próbę dojenia kozy.
    Po edukacji przyszedł czas na posiłek przy ognisku i wesołą zabawę na placu zabaw. Na pobliskiej scenie chętne dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne. Czas upłynął bardzo szybko i wesoło. Miejsce zauroczyło dzieci oraz towarzyszących im rodziców.

Tekst: Małgorzata Mieńkowska-Backiel

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 23/06/2012 E.Łapszys