VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

29 września 2017 r.

fot. Grażyna Gref - Koncewicz

Dnia 29 września 2017roku w nasze szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od poniedziałku 25.09.2017 roku dzieci przygotowywały się: wykonywały plakaty, dekorowały korytarze szkolne i w towarzystwie rówieśników powtarzały tabliczkę mnożenia.

Obchody ŚDTM uroczyście rozpoczęła apelem uczniów klas III-VII pani Dyrektor Eligia Marta Bańkowska. Koordynator przedstawił program przedsięwzięcia. Po apelu powołani z klas VII asystenci przeprowadzili egzaminy z tabliczki mnożenia w klasach III, spośród najlepszych i najszybszych ekspertów TM wybrali 9 egzaminatorów. Egzaminatorzy klas trzecich przy wsparciu asystentów klas siódmych przez kolejnych pięć lekcji sprawdzali znajomość TM we wszystkich klasach IV, V, VI i VII. Na szóstej godzinie lekcyjnej dzieci miały możliwość poprawienia egzaminu. Sprawdzani byli z tabliczki mnożenia również pracownicy szkoły i rodzice. Przeegzaminowano 428 osób. Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia wraz z certyfikatem za bezbłędny egzamin otrzymało 187 osób.

Koordynator: Dorota Brodowska - Domel