"GWIAZDY JEDYNKI"

28 kwietnia 2017 r.

fot. Agnieszka Tomczyk - Żylińska, Agnieszka Rudowicz

Dnia 28.04.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza  w Olecku odbyła się II edycja szkolnego talent show ,,Gwiazdy Jedynki". Występy zapowiadała tańcząco i śpiewająco opiekunka Samorządu  Uczniowskiego - pani Dorota Karczewska.

Jury w składzie: pani Dyrektor Eligia Bańkowska, pani Teresa Grzymkowska,

pani Bożena Buchowska, pani Beata Maksymiuk oraz pan Adam Truchan

z uwagą oglądało prezentacje, aby następnie m
óc je ocenić.

Niespodziewane było rozdanie ogórków publiczności przez uczniów klasy VIc, co miało nawiązywać do ich piosenki.
Jury miało niezwykle trudne zadanie - wyłonienie zwycięzców. W rezultacie werdykt był następujący:

I miejsce zajęła klasa IVa z utworem Andrzeja Rosiewicza,, Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny".

II miejsce zostało przyznane klasie Vd, która wraz z wychowawczynią - panią Ewą Ciechanowską zaprezentowała piosenkę Zeusa ,,Będziemy dziećmi".

III miejsce otrzymała klasa VIc oraz ich wychowawczyni -pani Marzanna Stefanowska, która skonstruowała pomysł występu - ,,Remix
dziecięcy".

Wyróżnienia otrzymały: klasa IVd wraz z wychowawcą -panią Katarzyną Kalejtą, za utwór ,,Cant stop the feeling" Justina Timberlakea, klasa Va oraz ich wychowawczyni pani Małgorzata Jakubowska  za utwór Piotra Rubika ,,Niech mówią, że to nie jest miłość" oraz klasa VIb za zaprezentowanie się w utworze ,,Piede spalla".

Pani Dorota Karczewska, pani Marzanna Stefanowska, pani Małgorzata Jakubowska, pani Katarzyna Kalejta oraz pani Ewa Ciechanowska otrzymały medale za występy ze swoimi wychowankami.
Uczniowie i nauczyciele byli zachwyceni z zorganizowango talent show. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej edycji tego konkursu.

Daniel Murawski (kl. VIc)