"PRZYGODY STRUSIA"

25 marca 2011 r.

autor zdjęć: Ewa Łapszys

Katarzyna Jagiełło "PRZYGODY STRUSIA"

Reżyseria Danilo POSHTARUK

Występują: Janina Piotrowska, Czesław Kurzajewski, Bohdan Leśniewski, Jacek Wolszczak

Teatr Lalek FRASZKA istnieje od 1991 roku.

W swoim repertuarze teatr ma bajki dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Spektakle FRASZKI przenoszą małych widzów w kolorowy świat baśni, w którym dobro zwycięża zło, a właściwe postępowanie bohaterów jest zawsze nagradzane.

Z afrykańskiej wyprawy Myśliwy przywiózł strusie jajo. Z jego plecaka wykradają je złodziejaszek Kot i jego pomocnik Baran. Tak zaczynają się niecodzienne przygody Strusia. Z przywiezionego jajka wykluwa się strusie pisklę. Od tego momentu zaczyna się nim opiekować mały Kurczak, który bardzo chciał mieć braciszka. I choć Struś różni się od Kurczaka to nawet Mama Kura - na co dzień wielce tolerancyjna - akceptuje to niecodzienne "rodzeństwo". Złodziejaszek Kot i Baran uprowadzają Strusia. Wiozą go w klatce i mają zamiar sprzedać zdobycz do ZOO i sporo na tej transakcji zarobić. Ich plan się jednak nie powiedzie.

Bajkowy morał mówi o przyjaźni i tolerancji. Struś, choć tak różny od Kurczaka jest akceptowany, darzony sympatią i przyjaźnią przez nowe otoczenie.

SP1 Olecko Ostatnia zmiana: 26/03/2011 E.Łapszys