UNICEF został obdarzony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych mandatem Rzecznika ochrony praw dzieci, by wspierać realizację podstawowych potrzeb, by tworzyć warunki do pełnego rozwoju osobowości wszystkich dzieci.

UNICEF kieruje się Konwencją o Prawach Dziecka i podejmuje starania, by prawa dziecka stanowiły kanon zasad etycznych oraz standardów międzynarodowych w postępowaniu wobec dzieci.

UNICEF utrzymuje, że przeżycie, ochrona i rozwój dzieci są uniwersalnymi imperatywami, które stanowią o rozwoju ludzkości.

UNICEF jest neutralny, a jego działalność jest wolna od wszelkich form dyskryminacji; priorytet mają zawsze dzieci i kraje znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji.

Od 2009 roku należymy do klubu szkół UNICEF.

Projekty, w których braliśmy udział:

* "Szkoła z prawami dziecka" I i II edycja

* "Baw się i bądź bezpieczny"

* "Dostrzec innych. Pomoc humanitarna na świecie"

* "Wszystkie Kolory Świata to międzynarodowy projekt UNICEF, do którego przystąpiliśmy w listopadzie 2011 roku. W ramach projektu  uczniowie przygotowywali szmaciane laleczki, które zostały oddane do adopcji. Otrzymaną darowiznę w kwocie 910 złotych przekazaliśmy na kampanię szczepień dzieci w Sierra Leone.

Otrzymaliśmy certyfikat "Klub Szkół UNICEF"

Otrzymaliśmy certyfikat "Społecznie Zaangażowanej Placówki" w roku szkolnym 2012/2013 za udział w drugiej edycji ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata".

Koordynatorem współpracy z UNICEF jest p. Bożena Jeglińska